NOVOSTI UŽIVO IZBORI 2024 SA LICA MESTA

SJAJNO! Srbija pobedila Ukrajinu na početku Evropskog prvenstva za fudbalere do 17 godina (VIDEO)

Novosti online

20. 05. 2024. u 19:00 >> 17:52

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije svladala je ekipu Ukrajine na početku Evropskog prvenstva za kadete na Kipru rezultatom 1:0, golom Dušana Makevića.

СЈАЈНО! Србија победила Украјину на почетку Европског првенства за фудбалере до 17 година (ВИДЕО)

Srbija je bolje počela meč - i tad ga i rešila.

Već posle dva minuta Makević je fantastičnim pogotkom sa distance uspeo da matira Makarenka:

Na krilima ranog vođstva, izabranici Jovana Damjanovića napadali su i ređali šanse pred ukrajinskim golom, ali nije bilo promene rezultata ni do velikog predaha, ni u nastavku.

U drugom delu utakmice rezervisti ukarajinskog sastava su pokazali sav svoj kvalitet. Ukrajina je počela da napada a Reduško je pravio dosta problema Srbiji. Kao heroj naše reprzentacije u drugom poluvremenu istakao se golman Vukašin Jovanović koji je "skinuo" nekoliko sigurnih prilika protivničke ekipe.

Ono što je najvažnije, uspeli su srpski kadeti do kraja meča da odbiju sve nalete i ubeleže prva tri boda na Evropskom prvenstvu. Naredni meč Srbija igra protiv domaćina Kipra u četvrtak od 19.30, a potom sledi i treće kolo, protiv Čeha.

Kiprani će svoj prvi meč na ovom prvenstvu igrati večeras od 19.30 protiv selekcije Češke, a dve najbolje ekipe iz grupe prolaze dalje.

KRAJ! Srbija - Ukrajina 1:0

Drugo poluvreme:

90' + 6' -  Kraj meča! Srbija je pobedila Ukrajinu!

90' + 5 - Kostov dobija žuti karton. Naši momci iz sve sange čuvaju rezultat!

90' + 1' - Opet ukrajinci u sjajnoj prilici preko Popova, ali još sjajniji golman Jovanović.

90' - Još šest minuta sudijske nadoknade.

86' - Damjanović vrši izmenu! Premović ulazi umesto Cvetkovića.

77' - Poslednja izmena za Ukrajinu, umesto Bogdanova ulazi Popov.

71' - Mladenović se povredio! Selektor je prinuđen da menja i umesto njega u igri je Đorđević.

68' - Još dve izmene pravi selektor Ukrajine. Vakuluk i Denisov ulaze umesto Bondara i Oličenka, a i Jovan Damjanović menja. Ulazi Damjanović umesto Kostića.

63' - Stepanov je sjajno istrčao kontru. Opasna prilika za Ukrajinu opet, ali Jovanović opet fantastičan!

61' - Posle grubog starta Strilčuk je zaradio žuti karton!

57' - Kakva greška Makevića. Izgubio je loptu, potom probao da zaustavi Stepanova, ali nije uspeo. Na sreću, tu je Jovanović koji opet brani.

56' - Probao je Vasilić, ali nije bio precizan. Ostaje i dalje minimalna prednost za Srbiju.

52' - Ponovo prete Ukrajinci. Reduško pravi ozbiljne porbleme Srbiji, ali Jovanović ponovo sjajno brani.

47' -  Odmah je Reduško bio u ozbiljnoj prilici ali je Jovanović zaustavio šut. Nakon ovoga se i pobunio pa je dobio žuti karton.

46' - Počelo je drugo poluvreme! Ukrajinski selektor je napravio izmenu. Umesto Dragana ušao je Soroka. Ušao je i Reduško umesto Lusina

Prvo poluvreme:

45' + 3' -  Kraj prvog poluvremena! Posle rljanog vođstva, nastavili su naši momci da igraju lep, ofanzivan fudbal, ali nije bilo promene rezultata. Ukrajina je zapretila nekoliko puta isključivo iz individualnih grešaka srpskih igrača.

45' + 2' - Sjajan šut Kostova iz slobodnog udarca, ali je Makarenko uspešno odbranio.

44' - Velika prilika za Ukrajinu! Stepanov je posle greške srpske odbrane pobegao, bio jedan na jedan sa Jovanovićem, ali na sreću promašio i Srbija i dalje vodi.

38' -  Bubonja je dobio žuti karton! Sa željom da zaustavi komntru Ukrajne nepropisno je startovao i sudija ga je javno opomenuo. Nakon njega i Mladenović je zaradio žuti karton.

35' - Posle auta Stepanov je imao ogromnu šansu za Ukrajinu, ali je Jovanović bio sjajan i sprečio siguran pogodak!

32' - Šteta! Sjajno je Kostić prošao, ali niko posle njegovog centaršuta nije uspeo da dođe do lopte.

30' - Prvi put su Ukrajinci zapretili. Bondar je pokušao ali nije bio precizan. Korner za Ukrajnu.

26' - Opao je tempo igre. Srbija drži loptu u posedu i mirno čuva rezultat. Ukrajinci i dalje bez udarca na gol. Sudija je prekinuo meč da bi se igrači osvežili, zbog visokih temperatura na Kipru.

16' - Sjajno igraju izabranici Jovana Damjanovića. Cvetković je imao dve prilike, ali nažalost od svega, samo korner.

10' - Još jedna dobra šansa za Srbiju. Bubanja je pokušao ali izborio je samo korner.

6' - Evo i kako je Srbija povela!

3' - Dušan Makević postigao prelep gol sa nekih 20ak metara. Stao je, igradio sebi poziciju za šut, a Makarenko je samo mogao da izvadi loptu iz mreže!

2' - GOL! Srbija vodi! Makević.

1' - Meč je počeo! Prvi su sa centra krenuli reprezentativci Srbije.

SASTAVI:

Srbija(4-3-3): Jovanović - Bubanja, Roganović, Milosavljević, Stojanović(kapiten) - Kostić, Makević, Vasilić - Kostov, Cvetković, Mladenović

Ukrajna(4-3-3): Makarenko - Strilčuk, Dihtar(Kapiten), Tertak, Šeleketa - Oličenko, Dragan, Luisin - Bondar, Stepanov, Bodanov

Uoči meča

Na Kipru se održava tzv. "U-17" prvenstvo Evrope u fudbalu, a na njemu, posle meča sa Ukrajincima, naši kadeti tri dana kasnije igraju sa domaćinom od 19.30, te u istom terminu, na zatvaranju grupne faze, protiv Češke 26. maja. Dve najbolje selekcije iz grupe obezbediće plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Selektor Jovan Damjanović i kadetska fudbalska reprezentacija Srbije / Foto: Printskrin/Twitter/@FSSrbije

Selektor srpskih kadta, Jovan Damjanović, želi da mlade nade našeg fudbala upoznaju Evropu s onim šta znaju.

- Velika je privilegija sedeti ovde i biti gost Kipra na Evropskom prvenstvu. Želimo da pokažemo da igramo dobar fudbal, da prezentujemo svoj stil koji nas odlikuje, da svi vide talenat naših igrača. Ići ćemo utakmicu po utakmicu, moramo svakog da poštujemo, neće biti lakog rivala. Utakmice u kvalifikacijama pokazale su da umemo da igramo dobar fudbal. Ovaj turnir može nam doneti velike stvari, ali sada je fokus na prvom meču.

O tome kako igraju naši kadeti biće tek više reči, ali za one koji su možda propustili, evo jednog od golova - u režiji Vasilija Kostova:

Naše impresije su veoma dobre, organizacija je odlična. Vidim strast kod ljudi iz UEFA, kod domaćina. Vreme, uslovi, tereni, hotel… Sve je na vrhunskom nivou. Imali smo trening na jednom od terena, očigledno je da je bio doveden do perfekcije. Moja iskustva ovde dosad su pozitivna. Znam da moji igrači imaju kvalitet za velike stvari, ali moramo da poštujemo sve. Želimo da prođemo grupu, a nakon toga – sve je moguće za nas.

Inače, kadetska reprezentacija Srbije je uoči odlaska na Evropsko prvenstvo na Kipru posetila crkvu Ružica na Kalemegdanu, gde ju je ugostio i poželeo sreću uoči odlaska u Larnaku jerej dr Srboljub Ubiparipović.

Kadeti Srbije ispred crkve RUžice na Kalemegdanu / Foto: Printskrin/Twitter/@FSSrbije

Pratite i kadete, ali i ono što i ostali "orlovi" rade - na sportskim stranicama portala "Novosti".

Na sasvim ste dobrom mestu.

Bonus video: Ovo su deca skandirala Bugarima na meču Srbija - Bugarska u Leskovcu